Czy warto studiować prawo?

porady prawne katowice https://www.darmowyprawnik.eu/nakaz-zaplaty-w-postepowaniu-upominawczym-z-e-sadu-w-epu/

Prawo od wielu lat jest jednym z kierunków, które cieszą się dużą popularnością wśród studentów. Czy jednak rzeczywiście jest to wybór opłacalny i warty inwestycji czasu oraz niemałych pieniędzy? Prawo można studiować zarówno na uczelniach prywatnych, jak i państwowych.

Co roku uczelnie wyższe kończy kilkanaście tysięcy studentów po tym właśnie kierunku. Jednak uzyskanie tytułu magistra nie jest równoznaczne z możliwością podjęcia natychmiastowej pracy.

Prawo Pracy w Płocku

Konieczne jest bowiem odbycie aplikacji prawniczej, co wiąże się z kolejnymi latami poświęconymi na doskonalenie profesji oraz dużymi pieniędzmi, liczonymi w tysiącach złotych. Prawo jako kierunek studiów jest trudne, jednak przy odrobinie ambicji i chęci można je ukończyć bez większych problemów.

Jest to oczywiście kwestia zależna także od wybranej uczelni. Podejmując decyzję o wyborze tego kierunku, warto jest się jednak zastanowić nad tym, czy ma się szanse na rynku pracy.

Obecnie jest bowiem wielu absolwentów, którzy nie pracują w zawodzie, gdyż rynek jest przepełniony osobami z prawniczym wykształceniem.