Kosze na zabawki

stoły biesiadne Nasz fotel wiszący dla dziecka to dobra zabawka

Wchodząc do dziecinnego pokoju, można czasami odnieść wrażenie, że nie ma w nim miejsca na nic, poza zabawkami. Istotnie, dzieci które dopiero uczą się dbałości o porządek, zwykle zagracają swoimi ulubionymi gadżetami całe pomieszczenie.

Urządzając dziecięcy pokój, dobrze wziąć pod uwagę odpowiednie sposoby przechowywania zabawek. Jednym z nich, szalenie praktycznym, a przy tym estetycznym, będzie umieszczenie w pokoju koszy na zabawki.

Najlepiej, aby znalazły się na podłodze – w ten sposób maluch będzie mógł w każdej chwili sięgnąć po swoją ulubioną zabawkę. Jeśli jednak w pokoju nie ma zbyt dużo miejsca, dobrze jest pomyśleć o koszach wiszących jeden nad drugim – zaoszczędzimy w ten sposób całkiem sporo przestrzeni.

Podczas nauki utrzymywania porządku dużo dobrego mogą uczynić też odpowiednio przygotowane kartony. Oznaczenie każdego z nich symbolem konkretnych zabawek (np.

misie, klocki, lalki czy samochody) pomoże maluchowi w segregowaniu zabawek. W razie potrzeby dziecko bez problemu znajdzie poszukiwaną zabawkę.