Miękka podłoga do zabawy

http://kaflando.pl/ http://www.meblehoreca.pl/meble/stoly-konferencyjne

Urządzanie dziecinnego pokoju to nie lada wyzwanie, przed którym w pewnym momencie staje każdy rodzic. Aranżując mały świat swojego malucha, zwracasz uwagę nie tylko na jego estetykę, ale przede wszystkim na funkcjonalność i bezpieczeństwo.

Nie sposób jednak zlekceważyć wygody i potrzeb pociechy. Właśnie ze względu na to dobrze jest rozważyć położenie w dziecinnym pokoju wykładziny lub dywanu.

Nie da się ukryć, że małe dziecko większość swojego czasu spędza na zabawie. Bawi się zwykle tam, gdzie ma najwięcej miejsca, czyli na podłodze.

Nie sposób wymagać od malucha, by ciągle utrzymywał pozycję stojącą czy siadał zawsze na wyznaczonej poduszeczce. To jeden z powodów, dla których warto zainwestować w wykładzinę – siedzisko dziecka będzie cieplejsze, niż gdyby bawiło się na panelach.

Uchroni to malucha przed ciągłymi przeziębieniami i znacznie uspokoi rodziców. Montaż wykładzin lub dywanu może okazać się dobrym rozwiązaniem również wtedy, gdy twój maluch dopiero uczy się chodzić.

Jak wiadomo, na tym etapie dziecko zalicza liczne upadki. Zwykle nie są one zbyt bolesne, jednak miękka podłoże może sprawić, że będą jeszcze mniej odczuwalne.

www.eczas.net

Wątpliwości wśród rodziców wzbudza często gromadzący się na dywanach i wykładzinach kurz. Wystarczy jednak odpowiednio często je czyścić, by stanowiły przyjazny i bezpieczny element otoczenia twojego dziecka.