Mongolia

Noclegi w Gdyni

Mongolia to państwo położone w Środkowo-Wschodniej Azji, nieposiadające dostępu do morza. Kraj od północy graniczy z Rosją, natomiast od wschodu, zachodu i południa z Chinami.

www.tamton.pl

Stolicą, a zarazem największym miastem w Mongolii, jest Ułan Bator. Klimat w Mongolii jest raczej surowy, zaliczany do umiarkowanego.

Latem w Mongolii panują temperatury powyżej trzydziestu stopni, zaś w zimie spadają one do minus trzydziestu. Jadąc do Mongolii koniecznie należy zobaczyć pierwszy i jednocześnie największy monastyr buddyjski w Harahori – Erdene Zuu Khiid, położony niedaleko gruzów twierdzy Czyngis-chana.

Teren otoczony jest wysokim murem z czterema bramami, które skierowane są na wszystkie strony świata. Ponadto należy oczywiście odwiedzić stolicę, Ułan Bator.

Tam, na Placu Suche Bator, usytuowany został pomnik Suche Batora siedzącego na koniu. Naprzeciw posągu znajduje się natomiast pałac rządowy – Saaral Ordon.

Obowiązkową pozycją jest także Gandan – buddyjski klasztor w Ułan Batorze, najważniejszy ośrodek religijny w całej Mongolii.