Niebanalne dekoracje, czyli jak zrobić coś z niczego

https://www.aco.com.pl/pl,aktualnosci/wideodomofon-z-szyfratorem-co-to-jest

W dzisiejszych czasach przy aranżacji wnętrz liczy się przede wszystkim spontaniczność i pomysłowość. Jeśli Tobie też zależy na oryginalnie urządzonym mieszkaniu, którym zaskoczysz pozytywnie każdego gościa, odważ się poeksperymentować.

Nie zawsze to, co drogie i popularne, jest najlepsze – czasem warto spróbować nietypowych rozwiązań, by stworzyć coś wyjątkowego. Przy wyborze dekoracji koniecznie postaw na materiały, które nie są tradycyjnie wykorzystywane do ozdabiania pokojów.

Ciekawym pomysłem mogą się okazać akcesoria z blachy perforowanej. Z tego pozornie prostego tworzywa bez trudu wyczarujesz lampy o ciekawych wzorach otworków, a ich przytłumione światło nada romantycznego klimatu każdej sypialni.

Blacha przyda się także przy wykonywaniu funkcjonalnej obudowy na kaloryfer, świetnie sprawdzającej się w roli praktycznej półeczki na drobiazgi. Zwróć też uwagę na wszelkiego rodzaju odpady.

Czasem z rzeczy, które odłożyłeś do wyrzucenia, da się wykreować wspaniałe dekoracje 3d na ścianę. Weź puste butelki i uczyń z nich efektowne lampiony.

Potnij stare, niepotrzebne płyty CD i ułóż z nich interesujące kompozycje na ściany. Nie usuwaj też pordzewiałej, kuchennej tarki – przecież wystarczy ją tylko odmalować, by została unikatowym wieszakiem na biżuterię.

www.dj-distribution.pl

Dobierając obrus, pomyśl z kolei o zniszczonych, dziurawych materiałach, które z powodzeniem można pociąć i zszyć, by stanowiły atrakcyjny kolaż. Pamiętaj, akcesoria domowe, wykonane własnoręcznie z nietypowych materiałów, nadadzą przeciętnemu wnętrzu niespotykanego charakteru.