O czym pamiętać przed wizytą u notariusza?

kancelaria notarialna poznań https://prawo-niemcy.pl/wypowiedzenie-umowy-o-prace-po-niemiecku/

Choć czynności prawne dokonywane w kancelariach notarialnych stają się coraz bardziej powszechne, wielu ludzi wciąż ma przed sobą pierwszą wizytę u notariusza. I całkiem normalne jest, że tak jak każda nowość w życiu, pierwsze spotkanie z notariuszem bywa nieco stresujące.

Dlatego warto dowiedzieć się, o czym należy pamiętać przed wizytą w kancelarii notarialnej, aby zaoszczędzić sobie nerwów czy dodatkowych spotkań. Przede wszystkim przychodząc na spotkanie z notariuszem, powinniśmy mieć ze sobą wszystkie niezbędne w sprawie dokumenty oraz informacje niezbędne do dokonania czynności notarialnej.

Ponadto należy mieć ze sobą dowód osobisty, gdyż notariusz jest zobowiązany sprawdzić naszą tożsamość przy dokonywaniu jakiejkolwiek czynności prawnej. W przypadku, gdy czynność dotyczy podmiotu innego niż osoby fizycznej, np.

spółki czy przedsiębiorstwa, należy zabrać ze sobą dokumenty, które umożliwią stwierdzenie tożsamości tego podmiotu zgodnie z prawem oraz akt potwierdzający prawo reprezentowania przez nas określonego podmiotu. Do tego posłużyć możemy się między innymi odpisem z Krajowego Rejestru Sądowego.

www.aquatv.pl

Nie ulega wątpliwości, że dobre przygotowanie się do wizyty w kancelarii notariusza może znacznie usprawnić i przyspieszyć proces dokonywania czynności notarialnych. Dlatego też jeśli nie jesteśmy pewni, jakie dokumenty będą niezbędne, warto telefonicznie dowiedzieć się w sekretariacie kancelarii, jakimi odpisami czy dowodami powinniśmy dysponować w trakcie zaplanowanego spotkania.