Odtwarzacze muzyczne

https://figahome.com/ https://www.mebleblackart.pl/wypoczynki,24

Kiedy przyjrzymy się ewolucji przenośnego sprzętu służącego do słuchania muzyki, która odbywała się w ostatnich dekadach, to od razu rzuci nam się w oczy pewna tendencja – sprzęt ten z biegiem lat stawał się coraz mniejszy. Ciekawe, czy w przyszłości tendencja ta zostanie utrzymana.

Pierwsze walkmany były dość dużymi i ciężkimi urządzeniami, podobnie zresztą jak przenośne odtwarzacze płyt kompaktowych. Współczesne „empetrójki”, jak się o nich często mówi, zazwyczaj mieszczą się w dłoni, a z pewnością mogłyby być jeszcze mniejsze.

Producenci starają się jednak wytwarzać takie urządzenia, które są małe i lekkie, ale jednocześnie łatwe w obsłudze, co zmusza ich do zachowania pewnych gabarytów. Kto wie, może w przyszłości odtwarzacze muzyczne w ogóle nie będą zajmowały miejsca w naszych kieszeniach, tylko będą na przykład montowane w okularach czy też w samych słuchawkach.

Chociaż jest to dość abstrakcyjna wizja, ale nie da się jednak wykluczyć, że w przyszłości muzyki słuchać będziemy z chipów instalowanych w naszych głowach.