Otwarcie własnej kancelarii

www.echomedica.com.pl

Własny biznes, nawet niewielki, zawsze cieszy bardziej aniżeli praca w dużej korporacji, w której wciąż nad twoją głową stoi sztab prezesów, szefów i dyrektorów. Wielu absolwentów prawa po uzyskaniu tytułu magistra i po odbyciu aplikacji prawniczej postanawia otworzyć własną kancelarię. Czy jest to dobra droga, a przede wszystkim – łatwa i opłacalna? Łatwo nie jest na pewno. Zwłaszcza, jeżeli można o jednoosobowej kancelarii.

Zwłaszcza na początku ciężko jest pozyskać klientów, szczególnie jeżeli chodzi o firmy. Trudno jest zdobyć zaufanie nie mając na koncie jakiegokolwiek doświadczenia. Warto jest działać w innych obszarach, zanim podejmie się decyzję o otwarciu własnej działalności. Można np.

pracować dla kogoś, prowadzić stronę internetową z poradami prawnymi, brać udział w konferencjach i szkoleniach jako wykładowca. Nie należy też zapominać o tym, że nic nie jest lepszą rekomendacją i nic tak nie wpływa na potencjalnego klienta jak ściana pełna certyfikatów, nagród i wyróżnień. Warto jest zatem inwestować w nie swój czas i pieniądze. Doceniony i nagradzany prawnik na pewno będzie dobrym szefem we własnej kancelarii np. Prawnik budowlany bydgoszcz, to miejscwość w której znajdą