Poduszki i narzuty

stoły biesiadne

Tekstylia domowe są niby normalną częścią wyposażenia każdego domu, ale nie zmienia to faktu, że chwilami pomijamy je i nie zwracamy na nie uwagi. Tymczasem są powody, by potraktować je bardziej serio, ponieważ stanowią one cenny dodatek, który odpowiednio dobrany może znacznie zmienić charakter wnętrza. Dziś można bez problemu nabyć tekstylne produkty wysokiej jakości, które łączą świetną jakość odszycia ze starannym doborem materiałów oraz doskonałym wzornictwem. Znaczenie tych wyrobów dla wnętrza domowego może być naprawdę duże, o czym należy pamiętać.

Jeśli chodzi o konkretne rodzaje produktów osiągalnych i powszechnie stosowanych, przede wszystkim warto wymienić tu wszelkiego rodzaju narzuty oraz poduszki. Te pierwsze są zwykle używane po to, aby podnieść walory estetyczne kanapy, łóżka czy fotela. Ozdobny charakter tych tkanin sprawia, że są one bardzo cenione jako dodatek zarówno we wnętrzach tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Czasami używa się ich również po to, aby maskować niedoskonałości na przykład starych i wysłużonych tapicerek.

Poduszki także spotykamy zwykle jako dodatek do łóżek i foteli. Z jednej strony mają walory dekoracyjne, a z drugiej spełniają funkcje praktyczne. Można je wykorzystać chociażby po to, by wygodniej usiąść na kanapie lub uciąć sobie popołudniową drzemkę. Najbardziej cenione są poduszki z poszewkami z tkanin naturalnych.

Świetnie sprawdza się pod tym względem len, ale również atłas czy aksamit. Nie brakuje również wysokiej jakości poduszek na bazie włókien syntetycznych.