Ręczniki i szlafroki

firany gładkie na metry wanny z kamienia ceny

Wracamy na chwilę do tematu tekstyliów, ale teraz zajmiemy się tymi, z których korzystamy codziennie i mają one spore znaczenie dla naszego ciała. Ręczniki – nimi zajmijmy się w pierwszej kolejności. Otóż nie ma domu, w którym ręczników mogłoby zabraknąć. Ich przeznaczenie jest dość oczywiste – służą do tego, aby wycierać nasze ręce i ciało. Przydają się po kąpieli, wzięciu prysznica, umyciu rąk i w zasadzie każdej innej higienicznej czynności jaką można sobie wyobrazić. Dobrze, jeśli ręczników do dyspozycji mamy odpowiednio dużo.

Każdy z domowników powinien mieć swój ręcznik do wycierania rąk, a także własny ręcznik kąpielowy. Tekstylia te znacznie różnią się pod względem rozmiarów. Mamy te mniejsze, idealne do rąk i twarzy, a także te znacznie większe do wycierania całego ciała. Jeśli chodzi o materiały, z których ręcznik powinien być wykonany, najbardziej ceniona jest bawełna. Właśnie z bawełnianej frotty wytwarza się najwyżej oceniane ręczniki. Już wiele lat temu popularność na całym świecie zyskały ręczniki chińskie, do dziś uważane za jedne z najlepszych.

Wiele osób ceni sobie także szlafroki. Zwykle są one wykonane z takiej samej tkaniny, co ręcznik. Są zresztą dostępne zestawy składające się z ręczników różnej wielkości oraz szlafroków. Utrzymane w tej samej estetyce stanowią doskonały pomysł na praktyczny prezent. W szlafrok można się ubrać zaraz po skończonej kąpieli lub prysznicu, co jest rozwiązaniem zdrowym i wpisanym w tradycje wielu kultur. Warto postarać się, aby w domu nie zabrakło ani dobrych ręczników, ani komfortowych szlafroków.