Rozwój turystyki – zagrożenie dla cudownych krajobrazów

krzesła zewnętrzne do restauracji catering jędrzejów

Niewątpliwe cieszymy się, gdy w katalogach wakacyjnych pojawiają się nowe wspaniałe i luksusowe hotele, najlepiej w nieznanych dotąd kurortach. Choć w gruncie rzeczy jest to powód do zadowolenia, to z drugiej strony coraz rzadziej można spotkać dzisiaj takie malownicze i nieodkryte lądy.

Jednym z nich jest wyspa Tortuga, niby nieznana, niby taka bezludna, cicha spokojna i tajemnicza. Tak można było powiedzieć, parę lat temu.

Może w Polsce jeszcze jej brakuje w katalogach, jednak zagraniczne firmy chętnie proponują ten kierunek na swoje wakacyjne urlopy. Właśnie przez te częste propozycje dochodzi do sytuacji, że takie wyspy przestają już nas zachwycać swą oryginalnością.

Spodziewamy się pustej plaży i terenów bez oznak ingerencji człowieka. A na naszych oczach wyrastają leżaki, parasole, wodne atrakcje, do tego grill bar z muzyką na żywo i bogato zaopatrzony sklep.

Typowy widok, jaki możemy zobaczyć na niejednej zagranicznej plaży. Dlatego wiele hoteli z okolicznych kurortów przestaje polecać Tortugę, jako ciekawe miejsce do zobaczenia.