Zjednoczone Emiraty Arabskie

Zjednoczone Emiraty Arabskie to kraj, zlokalizowany na Bliskim Wschodzie tuż nad Zatoką Perską oraz Omańską. Składa się on z siedmiu emiratów: Dubaju, Abu Zabi, Szardży, Adżmanu, Ras al-Chajmy, Fudżajry i Umm al-Kajwajnu. Państwo ma raczej charakter pustynny, gdzie dominuje suchy, gorący klimat. W lecie w czasie dnia temperatura powietrza niejednokrotnie dochodzi więc nawet do 50˚C.

Tereny okazują się w zdecydowanie większej części nizinne, wyłącznie na wschodzie położone jest pasmo górskie Al-Hadżar al-Gharbi. Flora i fauna tego obszaru okazuje się więc stosunkowo uboga. Rośliny występują przede wszystkim w miastach, położonych nad morzem i są to głównie różne odmiany palm. Jeśli zaś mowa o zwierzętach, w tamtejszych wodach można spotkać makrele i rekiny, rzadziej natomiast wieloryby.

Dla przyjezdnych dużą atrakcją jest organizowane tam Safari, które zwykle rozpoczyna się od przeprawy przez piaskowe wydmy. Najchętniej odwiedzany przez turystów okazuje się Dubaj, uważany przez wielu za jedno z najbezpieczniejszych miast na Ziemi. Miejscowość, będąca stolicą emiratu, noszącego tę samą nazwę, zachwyca przede wszystkim niezwykłym budownictwem. Na pewno warto odwiedzić tam meczet Jumeirah, jedyną budowlę sakralną, która jest udostępniana turystom.

www.zywiecsport.pl

Tłumy przyciągają też tamtejsze targowiska, pełne wspaniałych, ręcznie malowanych chust i innych pamiątek.