Rodzaje tapet ściennych

stoły konferencyjne krzesła cateringowe

Przy urządzaniu mieszkania bardzo dużo osób decyduje się na pokrycie ścian tapetami. Obecnie mogą wybierać wśród kilku rodzajów i mnóstwa różnokolorowych wzorów, które, jeśli tylko zostaną odpowiednio dopasowane, nadadzą wnętrzu oryginalny klimat. Tradycyjna wersja tapety wykonana jest z dwóch warstw papieru.

Wierzch jest zadrukowany (znajdują się tam konkretne wzory). Wymaga ona niewielkich nakładów pieniężnych, dlatego też można ją śmiało stosować w pokojach dziecięcych, gdy maluchy będą jeszcze na etapie tworzenia własnych innowacyjnych wzorów za pomocą tego, co tylko wpadnie im w ręce. Tapety winylowe są pokryte folią PCV, za sprawą której okazują się odporne na działanie promieni słonecznych oraz wody (można je zmywać bez obaw, że się uszkodzą).

Dzięki tym właściwościom nadadzą się także do kuchni czy łazienki, gdzie ich papierowe odpowiedniki mogłyby się łatwo zniszczyć. Na rynku dostępne są także tapety flizelinowe (mają podkład z flizeliny, natomiast wierzchnią warstwę tworzy powierzchnia winylowa lub laserowa). Konstrukcja ta odznacza się więc wyjątkową odpornością na wodę i wszelkiego rodzaju zabrudzenia.

Za ich pomocą można pokryć mniejsze pęknięcia w murze. Najwyższą trwałością odznacza się jednak tapeta, wykonana z włókna szklanego. Niestraszne jej nawet czynniki zewnętrzne, takie jak ogień czy środki chemiczne.

Poleca się ją wszystkim, którzy chcieliby nabyć coś, co doskonale przetrwa próbę czasu. Przy wyborze tapety zawsze trzeba zadać sobie pytanie, do jakiego pomieszczenia będzie przeznaczona. To na pewno pomoże ustalić, która z wymienionych wersji okaże się najodpowiedniejsza.