Sri Lanka

www.whiskey-river.pl odlewy z silikonu

Sri Lanka to państwo znajdując się w Azji Południowej na wyspie Cejlon. Państwo oddzielone jest od Półwyspu Indyjskiego cieśniną Palk oraz zatoką Mannar.

Sri Lankę od wschodniej strony oblewa Zatoka Bengalska, natomiast od południa Ocean Indyjski. Do największych miast w tym kraju należą: Moratuwa, Galle ,Kolombo, Dehiwala, Kandy, Kalmunai i Dżafna.

Na Sri Lance warto wybrać się na Safari w Yala National Park. Można tam zobaczyć wiele gatunków zwierząt, takich jak słonie, bawoły, krokodyle oraz lamparty.

Interesującym miejscem jest także kopalnia szafirów w Ratnapurze. Turyści, wybierając się do wnętrza kopalni, mają okazję zobaczyć jak pracują górnicy, poszukujący drogocennych kamieni.

Sri Lanka oferuje przyjezdnym przede wszystkim piękną przyrodę, jednak można tam również odnaleźć kilka interesujących budowli. W Kandy można wybrać się na zwiedzanie Świątyni Zęba.

Jest to niewielka budowla, usytuowana w samym centrum miasta. Budowla zachwyca przyjezdnych swym niezaprzeczalnym pięknem.

Interesującym miejscem jest również Pinnawala Elephant Orphanage, czyli sierociniec dla słoni, znajdujący się w miejscowości Pinnawala. W tym miejscu turyści mają okazję zobaczyć, jak wygląda życie słoni, będących pod opieką placówki.