Meble dla indywidualistów

fornir kamienny krzesła weselne

Rośnie grono osób, które decydują się zamówić meble nie tylko na wymiar, ale też o konkretnym wyglądzie. Opcje personalizacji są dziś bardzo duże. Przybywa także pracowni meblowych, które specjalizują się typowo w meblach na zamówienie, gdzie w grę wchodzą wyłącznie indywidualne projekty.

Klienci takich firm mają pełną kontrolę nad tym, ile ich meble będą kosztować. Mogą bowiem swobodnie dobierać użyte materiały. Zwykle jest to lite drewno, ponieważ daje ono największe możliwości pod kątem indywidualnej obróbki – zarówno ręcznej, jak i maszynowej.

Odnośnie wzornictwa, każda taka pracownia może wykonać dla nas projekt zgodny z udzielonymi wskazówkami i sugestiami. Nowoczesne programy komputerowe pozwalają wizualizować mebel na ekranie w czasie rzeczywistym już w trakcie rozmowy z klientem. Dzięki temu może on jeszcze lepiej wyobrazić sobie rezultat, który go interesuje.

Po akceptacji wszystkich parametrów mebla można przejść do realizacji trwającej różnie. Czas zależy od tego, ile pracy rzemieślnicy muszą włożyć w konkretny wyrób. Zdarza się również, że do pracowni przychodzimy z gotowym projektem będącym dziełem naszego dekoratora wnętrz.

Część pracowni dekoratorskich współpracuje z określonymi wykonawcami i to właśnie im powierzane jest zrobienie mebli. Takie rozwiązanie ma niewątpliwe walory, ponieważ pozwala nam najczęściej zaoszczędzić. Równocześnie mamy znacznie lepszą kontrolę nad tym jak całe zlecenie jest realizowane, a projektant może na bieżąco korygować wszelkie stwierdzone braki lub problemy.